Šerm si zaslouží pozornost, říká Alexander Choupenitch. Sám kvůli slávě nesportuje

Alexander Choupenitch - Foto: Herbert Slavík

Alexander ChoupenitchFoto: Herbert Slavík

Šermíř Alexander Choupenitch je jedním z hrdinů projektu Radiožurnálu Olympijský rok. A jak se přípravil na Rio de Janeiro, se ukáže dnes. Zájem o českého fleretistu a jeho sport v posledních měsících výrazně stoupl, obrovskou vlnou zájmu by to ale rozhodně nenazýval.

„Obrovská vlna zájmu je o Justina Biebera nebo Cristiana Ronalda. Ale v porovnání s tím, co předtím o šermu bylo, je zájem větší. Jsem za to rád hlavně kvůli tomu sportu. Šerm je krásný a zaslouží si, aby byl vidět,“ říká Alexander Choupenitch. 

 

Kvůli slávě Alexander Choupenicht nesportuje, šerm si ale podle něj zaslouží větší pozornost

Vložit na svůj web

Český reprezentant běloruského původu ví, že jeho sport patří k těm menším, a proto dělá všechno proto, aby se o něm veřejnost dozvěděla co nejvíce. Jeho hlavní motivací to ale není, stejně jako není motivací být slavný sportovec. 

„Není to jen o tom, že vyhraju olympiádu a budu dělat rozhovory. Těch důvodů je daleko víc,“ přemýšlí.  

Kordista Jiří Beran a fleretista Alexander Choupenitch jsou prvními českými šermíři na olympijských hrách po 20 letech. Ten mladší, který do programu v Riu vstoupí dnes odpoledne po patnácté hodině, se moc nestresuje. 

A u toho zůstane. Olympijský turnaj bude brát jako všechny ostatní – bude se snažit. „Když jindy letím na závody, je to v klidu a nikdo nic neřeší. Někdo možná zavolá na mobil, jak to dopadlo. Tady je víc pozornosti a šrumce, ale závody budou stejná rutina.“ 

„Člověk se rozcvičí a bude dělat to, co vždycky. Myslím, že by bylo špatně, kdybych tomu v daný okamžik přikládal jinou hodnotu,“ dodává český fleretista Alexander Choupenitch. 

Nové články v rubrice

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2017 Český rozhlas

Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace