Slukovou a Hermannovou čekají ve druhém zápase sehrané Španělky

Barbora Hermannová a Markéta Sluková - Foto: Petr Kadeřábek

Barbora Hermannová a Markéta SlukováFoto: Petr Kadeřábek

Ve druhém zápase už atmosféra nebude tak bouřlivá, ale to nic nemění na důležitosti duelu. Plážové volejbalistky Sluková a Hermanová nastoupí do druhého zápasu olympijského turnaje. A ten první jim k tomu jistě pomohl.

I přes úvodní prohru mají české reprezentantky na co navazovat, podaly dobrý výkon, k postupu do vyřazovacích bojů jim může pomoci i uhraný set. A proti Španělkám Lilianě a Else by to mohlo být i lepší, protože Češky nebudou pod tlakem brazilských fanoušků. 

„Takovou ‚podporu‘ diváků už snad doufám mít nebudeme. V příštích dvou zápasech už proti Brazilkám hrát nebudeme. Prošly jsme křtem ohněm, bylo to náročné hrát proti Brazilkám,“ našla možnou výhodu druhého zápasu Barbora Hermannová. 

 

Turnaj plážových volejbalistek sleduje v Riu reportér ČRo František Kuna

Vložit na svůj web

Markéta Sluková zase tuší, že českou dvojici nečeká nic jednoduchého: „V tomhle složení jsme se Španělkami hrály jen jednou. Sice jsme vyhrály, ale je to minimálně půl roku zpátky, pro ně to byl začátek sezony. Jsou to takové bojovnice, hrozně zkušený tým.“ 

Na Hrách v Londýně bojovala Markéta Sluková ještě s Kristýnou Kolocovou, v Riu je český pár jiný a to se ve světě plážového volejbalu děje poměrně často. Výjimkou jsou právě Španělky. 

„Je to jeden ze dvou týmů, který hrál ve stejném složení i v Londýně. Druhé jsou Rusky, jinak jsou tu všichni nově nebo v novém složení. Společně jsou hodně zkušené a sehrané. Mají spolu obrovské množství sehraných zápasů. Bude to boj. Asi… Určitě…,“ tuší Markéta Sluková. 

S Barborou Hermannovou nastoupí proti Španělkám na Copacabaně poprvé za tmy - ve 22 hodin brazilského, tedy ve tři hodiny po půlnoci českého času. 

Autor:  František Kuna, Vojtěch Man

Nové články v rubrice

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2017 Český rozhlas

Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace