Slzy a rozmačkaná láhev. Vůbec jsem to nebyla já, litovala zápasnice Hanzlíčková

Henna Johanssonová se do Adéla Hanzlíčkové doslova zakousla - Foto:  Reuters

Henna Johanssonová se do Adéla Hanzlíčkové doslova zakouslaFoto:  Reuters

Pro český sport to byla historický okamžik, ale netrval moc dlouho. První česká zápasnice v olympijských dějinách Adéla Hanzlíčková vydržela na turnaji v Riu jen tři minuty. Halu, která byla svědkem zatím jediného českého zlata, opouštěla v slzách.

Hala Carioca 2 už jednou pořádnou českou radost zažila, právě tady slavil své zlato judista Lukáš Krpálek, Adéla Hanzlíčková ale měla úplně opačné emoce. 

„Věděla jsem o tom a sledovala jsem každý jeho zápas. Bylo to motivující a mrzí mě, že jsem nemohla předvést ani zlomek toho, co umím,“ litovala 22letá česká zápasnice Adéla Hanzlíčková. 

 

Adélu Hanzlíčkovou po rychlém konci v zápasnickém turnaji utěšoval i reportér ČRo Jan Suchan

Vložit na svůj web

Při rozhovoru jí tekly slzy. Předtím nějakou dobu vůbec nebyla schopná mluvit a své zklamání zaháněla mačkáním plastové lahve s pitím. Do Ria ji sice pozvali až dodatečně, ale takhle si svou olympijskou premiéru stejně nepředstavovala. 

Švédka Johanssonová ji po chvíli dostala pod velký tlak, a protože těsně před koncem první tříminutové periody získala desetibodový náskok, skončilo utkání předčasně. 

„Ani nevím, co se stalo. Jako bych to vůbec nebyla já. Zbytečně jsem čekala na její chybu a jsem na sebe strašně naštvaná. Vůbec jsem nepředvedla to, co jsem chtěla,“ zhodnotila své krátké vystoupení. 

Adéla Hanzlíčková i trenér Milan Hemza ale věří, že tohle nebyly její poslední tři olympijské minuty – že v Tokiu to bude výrazně lepší. 

„Musíte vzít v úvahu, že Adéla poctivě dvoufázově trénuje dva a půl roku. Za tu dobu byla 5. na ME, 3. na mistrovství Evropy juniorů. A dvakrát byla stříbrná na šampionátech do 23 let,“ připomíná trenér úspěchy mladé zápasnice. Bolestná brazilská zkušenost by tak mohla i pomoci jejímu dalšímu výkonnostnímu vzestupu.
 

Autor:  Jan Suchan  (jsu), Vojtěch Man

Nové články v rubrice

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2017 Český rozhlas

Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace