Špotáková: Bronz je úžasný. Děkuji za podporu a Janečkovi, že mi půjčil talismana Pídu

Barbora Špotáková a bronzový maskot Pída - Foto:  ČTK

Barbora Špotáková a bronzový maskot PídaFoto:  ČTK

Oštěpařka Barbora Špotáková je nejúspěšnější oštěpařkou historie. Na třech po sobě jdoucích olympijských hrách získala medaili. Ke zlatu z Pekingu a Londýna přidala v Riu de Janeiru bronz. Získala ho o pouhé dva centimetry před Polkou Andrejczykovou.

Jak moc těžký byl závod? Z tribuny byl velmi vyrovnaný... 

Každý závod je těžký, ale tenhle byl zatím asi nejtěžší. Těžko říct, vždycky to člověk vidí v tu chvíli jako nejtěžší. Vůbec to se mnou nevypadalo dobře, ze začátku jsem to vůbec nechytala technicky. 

 

Bronz Barbory Špotákové jistil plyšový maskot Pída i syn Janeček na tribuně

Vložit na svůj web

V člověku hlodají pochyby. V březnu zlomená noha vám sebere sebevědomí, že jste neporazitelná. Všechno ve vás hlodá a musíte to ze sebe vydolovat. Povedlo se mi sebrat síly, zmobilizovat techniku a jeden hod tam naprat. Nezvykle jsem i křičela, to absolutně nedělám. Není to žádný metrový zázrak, ale bronz je úžasný! 

Pole bylo neuvěřitelně našlapané, jen Chorvatka trošku ulétla. 

Ona ulétla už na mistrovství Evropy a tím nabyla sebevědomí. Pak to bylo nesmírně vyrovnané. Hodně lidí zůstalo vzhůru a fandilo mi. Chtěla bych jim poděkovat, protože to jsou ty centimetry od holky za mnou. Jsem přesvědčená, že podpora mi nese oštěp dál než ostatním. 

Čtěte také: Ostěpařka Špotáková má bronz za necelých 65 metrů. Medaili jistil maskot Pída

Když srovnáte Peking, Londýn a Rio, která z těch medailí byla nejtěžší? Cesta ke každé vedla úplně jinak. 

Asi nejtěžší je vyhrát poprvé, takže Peking. Druhá byla tahle, protože když si ve 35 letech zlomíte v březnu nohu, je to pech. Moc šancí, že to bude skvělá sezona, v tu chvíli není. Jsem moc ráda, že to dopadlo, a děkuji všem, co mě podporovali. Bez nich bych to nedokázala. 

I když je tahle medaile bronzová, možná bude sladší než ty dvě zlaté. Poprvé jste ji vybojovala jako maminka. 

Je asi nejkrásnější a budu si jí vážit asi nejvíc. Mám tu talisman a věděla jsem, že Pída tam byl a seděl tam. Když mě holky mohly přehodit, vzala jsem si ho do ruky a věděla jsem, že když mám Pídu v ruce, tak mě nepřehodí. Děkuji Janečkovi, že mi ho půjčil. 

Autor:  Petr Kadeřábek  (pka), Vojtěch Man

Nové články v rubrice

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2017 Český rozhlas

Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace