Turnaj stolních tenistů pokračuje bez Čechů. Jako poslední vypadla Vacenovská

Stolní tenistka Iveta Vacenovská - Foto:  Reuters

Stolní tenistka Iveta VacenovskáFoto:  Reuters

Iveta Vacenovská vypadla jako poslední česká zástupkyně z dvouher turnaje stolních tenistů na olympijských hrách. Česká pingpongistka prohrála jednoznačně ve čtyřech setech s Ukrajinkou Taťanou Bilenkovou. Už dříve se s turnajem rozloučili Hana Matelová, Lubomír Jančařík i Dmitrij Prokopcov.

Iveta Vacenovská nenavázala na svůj výkon z Londýna, kde se dostala do třetího kola. Se soutěží v Riu se loučí o kolo dřív, když po Ukrajince Bilenkové podlehla 0:4. 

65. hráčka světového žebříčku Vacenovská hrála s 26. nasazenou hráčku turnaje (49. v žebříčku ITTF) vyrovnané první dva sety. Na konci toho prvního ale zkazila poslední míček a prohrála 9:11. Do vedení 2:0 šla Ukrajinka po výhře 11:8 a hra Češky se začala proti důsledné obraně rozpadat. 

Třetí sadu prohrála tenistka z Hodonína s pouhými třemi získanými míčky a výrazně prohrávala i v posledním setu. V závěru se sice vzepjala. Odvrátila šest mečbolů a sama si vypracovala tři možnosti ke snížení. Žádnou ale nevyužila a Bilenková svůj sedmý mečbol využila. 

Poslední česká zástupkyně v turnaji stolních tenisů se loučí po prohře 9:11, 8:11, 3:11 a 15:17. 

Ostatní čeští zástupci vypadli už v úvodním zápase. Debutantka Hana Matelová prohrála s Číňankou reprezentující Kanadu Zhang Mo 3:4 na sety, když závěrečnou sadu ztratila 3:11. 

Nedařilo se ani mužům. Dmitrij Prokopcov i Lubomír Jančařík vyhráli první sety, ale zápas prohráli 2:4 na sety. Prokopcov s Nigerijcem Toriolou, Jančařík s Uzbekem Kenjajevem. 

Autor:  Vojtěch Man

Nové články v rubrice

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2017 Český rozhlas

Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace