V rozjížďce jsem měl technický problém, ale semifinále bylo skvělé, hlásí kanoista Fuksa

Kanoista Martin Fuksa - Foto:  Reuters

Kanoista Martin FuksaFoto:  Reuters

Rychlostní kanoista Martin Fuksa patří v Riu mezi kandidáty na zisk cenného kovu. Při své premiéře na olympijských hrách sice nejprve nevyužil možnost postoupit z rozjížďky přímo do finále, semifinále ale zvládl výborně a prošel mezi nejlepší osmičku z prvního místa.

Jaké byly vaše první dva olympijské starty v kariéře? 

Hned můj první start – rozjížďka – nebyl úplně perfektní, jelikož jsem měl menší technický problém, který se mi snad ještě nikdy nestal. Ale i tak byla jízda celkem dobrá, jel jsem dobře a myslím, že jsem se skvěle rozjel před semifinále, ve kterém jsem jel skvěle. Navíc jsem chtěl jet semifinále i proto, že jsem chtěl být vícekrát v televizi. (smích) 

 

S rychlostním kanoistou Martinem Fuksou po jeho postupu do finále mluvil reportér ČRo František Kuna

Vložit na svůj web

Jaký technický problém vás postihl? 

Na přední noze mám na podlaze nalepený takový šmirgl papír, aby se mi nesmýkala noha, a samozřejmě se mi asi po 250 metrech utrhl. Takže to bylo takové zvláštní, ale nevymlouvám se, to se může stát. Semifinále pak bylo parádní a doufám, že to tak bude i zítra. 

Na začátku první rozjížďky byli čeští fanoušci trochu nervózní, co se honilo hlavou vám? 

Když jsme vystartovali, tak jsem si říkal: Je to olympiáda, tady jsou všichni sakra rychlí! Fakt to tak bylo. Říkal jsem si, abych jel své tempo a hlavně šetřil síly na finiš, protože tam to každý "nahulí", a to se mi podle mě povedlo. 

Autor:  František Kuna, Jakub Knoll

Nové články v rubrice

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2017 Český rozhlas

Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace