Video vzpomínka na Rio: české Pamely, nazí trenéři i vzpěračův tanec

Trenéři mongolského zápasníka neunesli prohru svého svěřence a pobavili svět - Foto:  Reuters

Trenéři mongolského zápasníka neunesli prohru svého svěřence a pobavili světFoto:  Reuters

Právě skončené olympijské hry v Riu napsaly spousty příběhů. Některým dominovala radost, jiným zase smutek či pláč. Nechyběly však ani momenty plné smíchu či komických situací. Řada vtipných momentů naštěstí byla zachycena i na video - tady je výběr některých z nich.

Hned na úvod her na sebe originálně upozornila výprava Tonga. Jejich vlajkonoš Pita Nikolas Taufatofua totiž na zahájení olympiády dorazil svlečený do půl těla a naolejovaný: 

Čeští plavci a plavkyně v Riu příliš neuspěli. Renomé si však po ukončení plaveckých soutěží vylepšili povedenou parodií seriálu Pobřežní hlídka: 

Během posledního dne her na sebe upozornili trenéři mongolského zápasníka Mandachnarany Gancorigy. Trenérům Mongolce se nelíbilo rozhodnutí rozhodčích, takže se rozhodli k radikálnímu protestu: 

Neobvyklou oslavu po zisku zlata předvedla japonská zápasnice v kategorii do 63 kilogramů Risako Kawaiová. Japonka oslavila svůj triumf tím, že naprosto nekompromisně udeřila svým trenérem o zem: 

Sportovní fanoušky pobavil i vzpěrač David Katoatau, který po se absolvování svého úspěšného pokusu roztancoval. Důvodem jeho tance však nebyla primárně radost z výkonu, jenž mu zajistil šesté místo v kategorii do 105 kilogramů. Sportovec z Kiribati chtěl totiž upozornit na svou vlast, které hrozí, že kvůli zvýšení hladiny oceánu zanikne: 

Autor:  Jakub Knoll

Nové články v rubrice

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2017 Český rozhlas

Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace