Zlatý Lukáš Krpálek: Tomuhle dlouho neuvěřím

Lukáš Krpálek a jeho rozhodující technika - Foto:  Reuters

Lukáš Krpálek a jeho rozhodující technikaFoto:  Reuters

Když rozhodčí finálového zápasu judistů do 100 kilogramů 24 sekund před koncem nahlásil ippon a přiřkl českému judistovi zlato, Lukáš Krpálek padl na kolena a nijak neskrýval obrovské emoce. Dojetí nezakrýval ani v prvním krátkém rozhovoru, který okamžitě po triumfu ještě před oficiálním vyhlášením poskytl reportérovi Českého rozhlasu Petru Kadeřábkovi.

Lukáš Krpálek, olympijský vítěz v judistické kategorii do sta kilogramů. Jak se vám to poslouchá? 

 

Hromotluk Lukáš Krpálek nezakrýval emoce

Vložit na svůj web

Tomuhle neuvěřím hodně dlouho. Budu se muset dlouho vzpamatovávat. V medaili jsem nevěřil ani před turnajem, je hodně těžký pro všechny sportovce. Odjížděl jsem s tím, že bych si medaili chtěl odvézt, ale že by to byla zlatá, tomu nevěřil nikdo, kdo judu rozumí. A jestli věřil, tak já ne. 

Pět zápasů, pět poražených soupeřů. Který byl nejtěžší? 

Každý byl hrozně těžký. Ať už ten úvodní s Portugalcem, kterého dvakrát nemusím. Myslím zápasení s ním. Těžko se mi hází, těžko se mi poráží. Druhý zápas s Rakovem byl hrozně těžký, je to taky mistr světa. 

Povedlo se mi porazit všechny, obával jsem se Japonce, protože vloni vyhrál MS a tam to opravdu vyčistil. Bál jsem se toho, protože se na závodech tolik neznáme. I další zápasy byly hrozně těžké, ale šel jsem tam s tím, že si medaili musím odvézt. Nebylo jiné cesty a jsem rád, že se to povedlo. 

Čtěte také: Lukáš Krpálek má zlato! Ve finále judistů porazil Ázerbajdžánce Gasimova

Autor:  Petr Kadeřábek  (pka), Vojtěch Man

Nové články v rubrice

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2017 Český rozhlas

Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace