Český rozhlas - Zprávy | ověřené a aktuální informace

Zuzana Hejnová doběhla čtvrtá: 'Vytuhla jsem za desátou překážkou'

Vojtěch Man  19.08.2016 03:21
Zuzana Hejnová - Autor: Reuters
Zuzana Hejnová
Autor:    Reuters  

Až do posledních metrů držela Zuzana Hejnová medailové umístění ve finále běhu na 400 metrů překážek. Ani její nejlepší výkon v sezoně nestačil na dvě Američanky a druhou Dánku Saru Petersenovou. K olympijské medaili jí chyběly 2 desetiny sekundy. 

„Za desátou překážkou jsem vytuhla. Prostě bylo znát, že jsem neměla naběhané závody. I když jsem se postupně zlepšovala, bylo to málo. To je asi hlavní důvod. Jsem vůbec ráda, že jsem po trablích, které jsem měla, vůbec mohla startovat,“ řekla Zuzana Hejnová těsně po doběhu čtyřstovky s překážkami.

Česká favoritka startovala z šesté dráhy a o svých největších soupeřkách za zády neměla přehled. Přesto držela stabilní tempo a ještě na začátku cílové rovinky, když se srovnaly hendikepy, se držela na třetím místě.

Před ní si utíkala pro zlato 26letá Američanka Dalilah Muhammadová, těsně za ní si hlídala olympijské stříbro Dánka Sara Petersenová.

Před posledním plůtkem Hejnová ještě mohla Dánku atakovat, ale chyběly jí síly a začala ztrácet. Toho využila další Američanka. Ashley Spencerová se před Hejnovou dostala a v cíli byla těsně před ní. O olympijskou medaili připravily Zuzanu Hejnovou 2 desetiny sekundy.


 

Nachzte se

v tematickm okruhu: Témata
na webu: Český rozhlas - Zprávy
v rubrice: LOH 2016 Rio de Janeiro

Související příspěvky:

DÁLE V RUBRICE


Archiv

RSS  |  MAPA SERVERU  |  KARIRA  |  KONTAKTY  |  ENGLISH  (c) 2000 - 2017 esk rozhlas