Poslední den v roce 2009 se obešel bez incidentů

1. ledna  2010 v 08:31  
Závěrečný ohňostroj

Závěrečný ohňostroj

Silvestr v Praze skončil bez vážnějších následků. Od 5. hodiny uklízejí zaměstnanci Pražských služeb město, což jim bude trvat zhruba 12 hodin. Záchranáři ošetřili několik desítek lehce raněných s řeznými nebo tržný ranami.

Do původního stavu se má centrum metropole dostat nejpozději do 17. hodiny. Takový je plán Technické správy komunikací za předpokladu, že nebude sněžit. V případě nepříznivého počasí by se úklid protáhl do večerních hodin, což potvrdil i mluvčí TSK Tomáš Mrázek. 

"TSK má k dispozici 103 pracovníků na ruční čištění, 28 úklidových strojů a v ulicích bude rozmístěno 21 kontejnerů. Oproti předchozím letům je ta uklízená plocha o něco větší, protože navíc čistíme horní část Václavského náměstí. Tu v minulých letech měla na starosti soukromá televize, uklízela tam po svém silvestrovském pořadu," říká mluvčí TSK Tomáš Mrázek. 

Mobilní operátoři hlásí velký nápor  

Tržby v desítkách miliónů korun přinesl mobilním operátorům Silvestr a Nový rok. Podle předpokladů se sms zpráv během včerejška a dneška pošle něco kolem 80 miliónů. Například podle ředitele technického provozu společnosti T-Mobile Vladimír Kleien 

"Děláme kontrolu nejdůležitějších zařízení. Rovněž provádíme drobnou změnu zasílání sms, a to v případě, že na poprvé zařízení není dostupné. Naše síť je na hlavní nápor jednoznačně dimenzována," řekl Radiožurnálu Kleien. 

Ostatní operátoři mluví o podobných opatřeních. 

Autor:  Jiří Kokmotos  (kok), Monika Babická, Lukáš Vincourek  (lvi)
Pořad: Zprávy  |  Stanice: ČRo 1 - Radiožurnál
Čas vysílání: ráno každých 15 minut, většinu dne každých 30 minut, o víkendu večer každou celou hodinu  
 

Dále v rubrice

Tipy

« »
Aplikace Zprávy ČRo pro Android - promo - Foto: Aleš Vavřík

Widgety, push notifikace a více

vyzkoušejte naši novinku

 
Aplikace Zprávy ČRo pro iPhone - promo - Foto: Aleš Vavřík

Aplikace pro iPhone

... i pro iPod Touch