Obliba knedlíků je společná Čechům i Němcům

12. března  2010 v 13:26  
Soutěž Nejlepší knedlík 2009 - soutěžní knedlíky - Foto: Slávka Brádlová

Soutěž Nejlepší knedlík 2009 - soutěžní knedlíkyFoto: Slávka Brádlová

V Národním zemědělském muzeu v Praze začala dnes výstava Knedlík - Kloss - Knödel aneb Knedlíkové nebe. Má za cíl ukázat, že obliba knedlíků nemá hranice a že je společným dědictvím Čechů i Němců, do Prahy zapůjčilo Muzeum Cheb.

Myšlenka uspořádat výstavu o knedlíku vznikla někdy v roce 2006, když městské muzeum v Degendorfu hledalo přeshraničního partnera pro výstavu o knedlících. 

„Oslovila mě ředitelka muzea z Degendorfu. Původně jsem si výstavu o knedlících vůbec nedokázala představit, ale nakonec jsem se s ní do projektu pustila a skutečně jsme v roce 2007 otevřely výstavu Kloss – Knödel – Knedlík,“ přiblížila v Ozvěnách dne ředitelka Muzeum Cheb Eva Dittertová. 

AudioStáhnout

Hostem ozvěn dne byla ředitelka Muzea Cheb Eva Dittertová.

V Chebu podle ní měla výstava velký ohlas. Byla otevřena v rámci Valdštejnských slavností. Trvala od srpna do února a navštívilo přes 10 tisíc návštěvníků. 

„Nebyla to ale jen výstava, ale celý knedlíkový projekt. Dodneška máme na webu knedlíkové fórum, dále máme katalog a výborné byly doprovodné programy – knedlíkové soutěže, ochutnávky a podobně,“ popsala ředitelka Muzea Cheb. 


Výstava Knedlík - Kloss - Knödel aneb Knedlíkové nebe bude v pražském Národním zemědělském muzeu k vidění do 30. května. 

Dále v rubrice

Tipy

« »
Aplikace Zprávy ČRo pro Android - promo - Foto: Aleš Vavřík

Widgety, push notifikace a více

vyzkoušejte naši novinku

 
Aplikace Zprávy ČRo pro iPhone - promo - Foto: Aleš Vavřík

Aplikace pro iPhone

... i pro iPod Touch