Armáda šetří. Do Kosova odletí jen necelá pětina vojáků

7. září  2010 v 00:20  
V ulicích srbského kosova procházejí Francouzští vojáci KFOR. - Foto: Tomáš Adamec

V ulicích srbského kosova procházejí Francouzští vojáci KFOR.Foto: Tomáš Adamec

Na slavnostním nástupu dnes vojáci 13. dělostřelecké brigády v Jincích předvedou svou připravenost pro cestu na zahraniční misi KFOR. Zároveň je to poslední den v Česku před nástupem na misi. Kvůli armádním úsporám ale do ciziny neodcestuje celý prapor o 500 mužích. Do Kosova se vydá jen necelá stovka mužů.

Přesně 92 vojáků odletí 8. a 9. září z vojenského letiště ve Kbelích. „Přesunou se na základnu Šajkovac, kde bude působit 77 vojáků a dále na velitelství KFOR do Pryštyny, kde bude působit dalších 15 vojáků,“ upřesnil kapitán Michal Abrhám. 

Podle něj vojáci obě základy připraví tak, aby v případě zhoršení bezpečnostní situace v oblasti mohl zbytek praporu ihned přicestovat a rovnou se pustit do případné vojenské akce. Čekat na nasazení ale budou z úsporných důvodů v kasárnách v Jincích na Příbramsku. 

Autor:  Petr Kološ  (pek)
Pořad: Zprávy  |  Stanice: ČRo 1 - Radiožurnál
Čas vysílání: ráno každých 15 minut, většinu dne každých 30 minut, o víkendu večer každou celou hodinu  
 

Dále v rubrice

Tipy

« »
Aplikace Zprávy ČRo pro Android - promo - Foto: Aleš Vavřík

Widgety, push notifikace a více

vyzkoušejte naši novinku

 
Aplikace Zprávy ČRo pro iPhone - promo - Foto: Aleš Vavřík

Aplikace pro iPhone

... i pro iPod Touch