Zprávy → Společnost2. srpna  2012 v 15:36  

Učitelka v mateřské škole zavřela plačící dítě do skladu, vyvázla bez trestu

Zavírání dítěte do skladu je u profesionální učitelky zcela nepřijatelné (ilustrační foto) - Foto: Jana Kosová

Zavírání dítěte do skladu je u profesionální učitelky zcela nepřijatelné (ilustrační foto)Foto: Jana Kosová

Mateřskou školku by rodiče měli vybírat pečlivě. Otřesný příklad ze severu Čech dokazuje, že dítě může traumatizovat i učitelka na nejnižším stupni vzdělávání, která potomka nezvládne. O případu, kdy učitelka čtyřletou uplakanou holčičku zavřela samotnou do skladu, informovala Mladá fronta Dnes.

Jedná se o mateřskou školu Maxe Švabinského v Bílině. Dívka byla uplakaná, starší děti se ji smály, a tak dívku učitelka Eliška Růžičková odvedla do skladu, kde se ukládaly deky a lehátka, a nechala ji tam samotnou. 

Takový postup je u profesionální učitelka zcela nepřijatelný. Děvčátko nejen že brečet nepřestalo, ale navíc se začalo bát do školky vůbec chodit. 

 

O případu mluvil v Odpoledním Radiožurnálu redaktor Martin Drtina

Vložit na svůj web

Rodiče poslali stížnost zřizovateli školky - radnici, i české školní inspekci. Učitelka, která si ale nedokázala poradit s plačtivým dítětem, vyvázla bez trestu. Sama je totiž dcerou ředitelky této školky. Ani osobní ohodnocení ji radnice odebrat nemohla, protože učitelky žádné nedostávají. 

Rodiče si mateřskou školku nemohou moc vybírat. Hlavně ve větších městech moc na výběr nemají, školek je málo a ne každé dítě se v nich podaří umístit. 

Pokud už ale vybírat mohou, měli by si vyhlédnutou školku prověřit a vzít si na ni reference od svých známých. Vyplatí se předem se do ní přijít podívat, zjistit na místě, jak se učitelky a vychovatelky k dětem chovají. 

Autor:  Martin Drtina  (mad)
Pořad: Odpolední Radiožurnál  |  Stanice: ČRo Radiožurnál
Čas vysílání: pondělí – pátek 13:00  |  Délka pořadu: 9 hodin  
 

Nové články v rubrice

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2017 Český rozhlas

Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace