Angličtí ragbisté Australanům nestačili. Na domácím MS nepostoupí ze skupiny

Angličtí ragbisté nepostoupí na domácím mistrovství světa ze skupiny a poprvé v historii budou chybět mezi nejlepší osmičkou. Rozhodla o tom jejich dnešní porážka 13:33 s Austrálií, kterou utrpěli týden po těsné prohře o tři body s Walesem. S turnajem se světoví šampioni z roku 2003 rozloučí příští sobotu utkáním proti Uruguayi.

Angličan Joe Launchbury (vpravo) startuje proti šišce v úvodu duelu s Austrálií

Angličan Joe Launchbury (vpravo) startuje proti šišce v úvodu duelu s Austrálií | Zdroj: Reuters

Angličané v klíčovém utkání dokázali zareagovat pouze na úvodní trestný kop soupeře a vyrovnat na 3:3. V dalším průběhu zápasu ale zaostávali a v poločase prohrávali 3:17.

Deset minut před koncem jim zoufalý boj o naději zkomplikovalo i vyloučení Owena Farrella.

Australským hrdinou byl Bernard Foley, který položil dvě pětky a proměnil všechny tři kopy po pětkách i čtyři trestné kopy. Kromě něj bodoval už jen Matt Giteau, ten v samém závěru přidal další pětku.

Ze skupiny A projdou do dalších bojů Austrálie a Wales. Anglie je prvním hostitelem MS, kterému se nepovedlo postoupit ani do čtvrtfinále.