Zprávy → Svět20. března  2017 v 23:26  

Z Řecka dál do Evropy mířilo dalších osm balíčků s výbušninou, policie je zneškodnila

Osm balíčků s výbušninou objevila řecká policie na poštovní třídírně na severu Atén - Foto:  Reuters

Osm balíčků s výbušninou objevila řecká policie na poštovní třídírně na severu AténFoto:  Reuters

Osm balíčků s výbušninou adresovaných různým osobám a institucím z oblasti hospodářství v několika evropských zemích objevila řecká policie na poštovní třídírně na severu Atén. Zásilky následně zneškodnila, informovala v pondělí agentura AFP. Minulý týden zranil výbuch dopisu s výbušninou v pařížské pobočce Mezinárodního měnového fondu jednu ženu. Podobná zásilka z Řecka dorazila také na německé ministerstvo financí.

Zničené zásilky byly podle zdroje agentury DPA z řeckého ministerstva veřejného pořádku "stejného druhu" jako ty, které dostaly minulý týden instituce ve francouzské a německé metropoli. 

K dopisu s výbušninou zaslanému německému ministrovi financí Wolfgangovi Schäublemu, který se podařilo včas zneškodnit, se přihlásila řecká anarchistická skupina Konspirace ohňových buněk. Ta se na rozesílání dopisových bomb zaměřila už několikrát v minulosti a adresovala je zejména velvyslanectvím a evropským státníkům. 

K výbuchu na pobočce MMF se nikdo nepřihlásil. Podle řeckého ministra veřejného pořádku Nikose Toskase i francouzských vyšetřovatelů za ním ale stojí s největší pravděpodobností stejná anarchistická skupina. 

Autor:   ČTK

Nové články v rubrice

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2017 Český rozhlas

Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace