Zprávy → Svět8. srpna  2016 v 11:09  

Aerolinkám Delta spadl odbavovací systém. Problémy má i pražské letiště

Pasažéři letu společnosti Delta čekající na letišti v Římě - Foto: Twitter Cerini Coffee

Pasažéři letu společnosti Delta čekající na letišti v ŘíměFoto: Twitter Cerini Coffee

Americkým aerolinkám Delta přestal fungovat odbavovací systém. Problémy společnosti začaly kolem deváté hodiny ranní a týkají se celého světa. Žádné z letadel podle informací společnosti zveřejněných na Twitteru společnosti nevzlétne. Pražské letiště potvrdilo, že lety společnosti Delta airlines se odbavují manuálně.

Pád systému podle aerolinek způsobil výpadek elektrického proudu v Atlantě. 

Zpoždění u odbavení je hlášeno z londýnského Heathrow, Los Angeles i z letiště v Římě. Lidé nemohou absolvovat check-in nebo nastoupit do letadel. 

Problémy se týkají i pražského Letiště Václava Havla, ze kterého má v pondělí odletět devět spojů aerolinek Delta. „Mohu potvrdit, že na lince probíhá odbavení manuálně,“ sdělila mluvčí letiště Marika Janoušková. Spoj DL 8754 do Bukurešti v 11.40 odletěl z Prahy načas. 

Nespokojení zákazníci, kteří si nemohou vyzvednout letenku nebo nastoupit do letadla, si stěžují na zpoždění na sociálních sítích. 

„Kvůli tomu, že vám spadl systém, je můj let zpožděný a nestihnu ten navazující. Měli byste tuhle informaci zveřejnit dřív,“ postěžovala si na Twitteru jedna z naštvaných pasažérek. 

O tom, že problémy letecké společnosti jsou rozsáhlejší, svědčí množství vzkazů z různých koutů světa. 

„Pořád sedíme u brány. Počítače, které ověřují totožnost pasažérů, jsou mimo provoz,“ napsal Hai, který je na cestě z Atlanty do New Yorku. 

Delta problémy přiznává a všem cestujícím se omlouvá, stížnostem na Twitteru se věnuje individuálně a vyhledává zákazníkům náhradní spoje. 

Delta Air Lines je šestou největší leteckou společností na světě. Jejich letecká síť spojuje více než 311 destinací v 52 zemích na pěti kontinentech. Společnost sídlí v Atlantě na jihovýchodě Spojených států.  

Autor:  Filip Harzer

Nové články v rubrice

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2017 Český rozhlas

Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace