Zprávy → Svět14. září  2016 v 18:25  

Američtí Demokraté se stali terčem dalšího hackerského útoku. Obviňují z něj Rusko

Americká Demokratická strana tvrdí, že se stala terčem dalšího hackerského útoku (ilustrační foto) - Foto: Fotobanka Pixabay

Americká Demokratická strana tvrdí, že se stala terčem dalšího hackerského útoku (ilustrační foto)Foto: Fotobanka Pixabay

Americká Demokratická strana tvrdí, že se stala terčem dalšího hackerského útoku. Stranické vedení z něj obviňuje ruské zpravodajské služby, které se tím údajně snažit ovlivnit prezidentské volby ve Spojených státech. Jde už o druhý takový útok za poslední měsíce. V červenci po podobném úniku interních emailů rezignovalo nejvyšší vedení Demokratické strany.

Útok je podle amerických médií zřejmě dílem hackera, který vystupuje pod jménem Guccifer 2.0 a přihlásil se ke zveřejnění dokumentů Demokratické strany před červencovým sjezdem. 

Vedení Demokratické strany ale obviňuje z útoku na servery ruské špióny. S tím, že se snaží poškodit Demokraty a pomoci ke zvolení republikánskému kandidátovi Donaldu Trumpovi. 

Souběžně se objevily i informace o uniklých emailech z pošty bývalého ministra zahraničí Colina Powella. Vlivný republikán v nich označil Donalda Trumpa za národní ostudu a obvinil ho z propagace rasistických myšlenek. 

Autor:  Lenka Kabrhelová  (lek)

Nové články v rubrice

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2017 Český rozhlas

Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace