Zprávy → Svět3. listopadu  2016 v 18:21  

Boj o nerozhodnuté voliče. Clintonová povolala Sanderse, Trump svou ženu Melanii

Hlasy voliček se pro svého manžela pokusí získat Melanie Trumpová - Foto:  Reuters

Hlasy voliček se pro svého manžela pokusí získat Melanie TrumpováFoto:  Reuters

Prezidentští kandidáti ve Spojených státech nasazují všechny síly do přesvědčování nerozhodnutých voličů. Zaměřují se na státy, u kterých není jasné, na jakou stranu se přikloní. Do kampaně republikána Donalda Trumpa se zapojí i jeho žena Melania. Demokratku Hillary Clintonovou zase podpoří její sok z primárek Bernie Sanders.

Melania Trumpová vyrazí na předměstí Filadelfie. Promluvit se bude snažit především k ženskému publiku, které před časem pobouřila nahrávka, na níž její manžel mluvil hrubým způsobem právě o svém postoji k ženám. 

Senátor Bernie Sanders zase vystoupí na podporu Clintonové, se kterou svedl velkou bitvu v primárkách. Mnoho voličů Demokratické strany je totiž stále přesvědčeno, že lepším kandidátem by byl on. 

Čtěte také: Ve Spojených státech před volbami prudce stoupl prodej zbraní. Očekává se rekordní rok

Trump se na mítincích snaží vystupovat klidněji a rozvážněji než dříve. Clintonová se zase pokouší přesvědčit příslušníky etnických menšin, aby přišli k volbám a podpořili ji. 

Průzkumy z poslední doby signalizovaly ztrátu náskoku bývalé první dámy, a to po zprávách o nových znepokojivých informacích FBI o její elektronické poště. Některé dokonce ohlásily jednoprocentní náskok Trumpa. 

Podle ve středu zveřejněného průzkumu Reuters/Ipsos by se ale pro Clintonovou vyslovilo 45 procent osob, které jsou rozhodnuty jít k volbám. Jejího oponenta by podpořilo 39 procent z nich. To by znamenalo, že demokratka udržuje prakticky stálý náskok. 

Autor:  Jan Bumba,  mah

Nové články v rubrice

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2017 Český rozhlas

Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace