Zprávy → Svět1. prosince  2016 v 13:43  

Britská policie obvinila 15letého chlapce ze zabití Poláka v Harlow

Týden po smrti Poláka proběhl v Harlow tichý protest proti jeho vraždě. Sešlo se okolo jednoho tisíce lidí (ilustrační foto) - Foto: Jiří Hošek

Týden po smrti Poláka proběhl v Harlow tichý protest proti jeho vraždě. Sešlo se okolo jednoho tisíce lidí (ilustrační foto)Foto: Jiří Hošek

Skupina náctiletých Britů ve městě Harlow napadla a surově zbila dvojici Poláků na konci srpna. Jeden z napadených mužů na následky zranění později v nemocnici zemřel. Policie nyní podle zpravodajského serveru BBC obvinila ze zabití 15letého mladíka, jednoho ze skupiny, která dvojici napadla.

Dva Poláci byli v srpnu napadeni nedaleko rychlého občerstvení ve městě Harlow. K útoku došlo, když začali mluvit polsky. Skupina teenagerů dvojici nejprve zasypala nadávkami a pak je brutálně zbila do bezvědomí. 

Čtyřicetiletý Polák Arkadiusz Jozwik podlehl v nemocnici vážným poraněním hlavy. Jeho kamarád vyvázl s několika zlomeninami.  

Policie uvedla, že od státního zástupce získala povolení obvinit 15letého chlapce ze zabití v souvislosti s úmrtím Arkadiusze Jozwika. Teenager stane před chelmsfordským soudem pro mladistvé v lednu. 

Podle serveru ITV essexská policie nebude stíhat dalších pět mladistvých, kteří na místě byli. 

Autor:   dp

Nové články v rubrice

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2017 Český rozhlas

Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace