Zprávy → Svět1. prosince  2016 v 13:36  

Čečenský vládce Kadyrov vyhlásil prohibici. Chce omezit dopravní nehody

Ramzan Kadyrov - Foto:  Government.ru, Creative Commons Attribution 4.0 International, Creative Commons Attribution 3.0 Unported

Ramzan KadyrovFoto:  Government.ru, Creative Commons Attribution 4.0 International, Creative Commons Attribution 3.0 Unported

Neomezený vládce Čečenska Ramzan Kadyrov vyhlásil v severokavkazské autonomní republice totální prohibici. Oznámila to místní média. Opatření je reakcí na nedávnou tragickou automobilovou nehodu, při níž zahynulo sedm lidí. Řidič byl podle policie opilý.

V Čečensku je už od roku 2009 prodej alkoholu přísně omezen, lihoviny jsou v prodeji jen dvě hodiny denně, a to časně ráno. Během postního měsíce ramadánu se v ruské přísně muslimské republice alkohol nesměl prodávat vůbec. 

Nyní platí zákaz prodeje i po celý zbytek roku. V Čečensku má licenci na prodej alkoholických nápojů 14 obchodních společností a všechny se po setkání se zástupci ministerstva obchodu licencí „dobrovolně“ vzdaly. Vláda jim prý pomůže, aby svůj byznys nasměrovaly jinam. 

Čtěte také: Čečenský prezident Kadyrov lituje zavedení internetu, podle něj kazí mládež

Viník nehody Alam Chodžajev je v republice vystaven všeobecnému opovržení. Všichni jeho příbuzní prý „z vlastní vůle“ republiku opustili. Kadyrov na sociální síti napsal, že opilec za volantem je horší než terorista. 

Podle moskevského rozhlasu se ale severokavkazská republika díky černému trhu s prohibicí nepochybně vyrovná. 

Autor:   ČTK

Nové články v rubrice

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2017 Český rozhlas

Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace