Zprávy → Svět11. listopadu  2016 v 20:45  

Členy Trumpova týmu pro převzetí moci budou i jeho děti. Povede ho Pence

Součástí týmu pro převzetí moci má být i dcera nově zvoleného amerického prezidenta Donalda Trumpa Ivanka Trumpová (vpravo) - Foto:  Reuters

Součástí týmu pro převzetí moci má být i dcera nově zvoleného amerického prezidenta Donalda Trumpa Ivanka Trumpová (vpravo)Foto:  Reuters

Budoucí americký prezident Donald Trump pověřil přípravou převzetí moci svého kandidáta na viceprezidenta Mika Pence, dosud přitom skupinu několik měsíců vedl guvernér státu New Jersey Chris Christie. Členy týmu jsou i Trumpovy děti Ivanka, Eric a Donald mladší a také Trumpův zeť a manžel Ivanky Jared Kushner.

Trump rovněž podle agentury Reuters oznámil, že jeho štáb povede alabamský senátor Jeff Sessions. 

Christie nyní v týmu, který podle AP pracuje od srpna a fungoval odděleně od volebního štábu, bude sloužit jako místopředseda. Dalšími členy jsou Trumpův sok ze stranických primárek Ben Carson, někdejší předseda Sněmovny reprezentantů Newt Gingrich, bývalý newyorský starosta Rudy Giuliani a generál ve výslužbě Michael Flynn. 

Čtěte také: Duel fotbalistů USA a Mexika má nový rozměr. Trump už loni figuroval v upoutávce na vzájemný zápas

V prohlášení Trump zmiňuje, že s přebíráním moci mu bude pomáhat v poradenských funkcích zhruba desítka lidí, mimo jiné miliardář Peter Thiel, bankéř Steven Mnuchin, předseda Republikánské strany Reince Priebus či floridská ministryně spravedlnosti Pam Bondiová. 

Autor:   ČTK

Nové články v rubrice

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2017 Český rozhlas

Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace