Zprávy → Svět19. října  2016 v 18:28  

Clintonová a Trump se v noci střetnou v posledním prezidentském duelu. Připravujeme online

Donald Trump a Hillary Clintonová se setkají v poslední předvolební debatě - Foto:  Reuters

Donald Trump a Hillary Clintonová se setkají v poslední předvolební debatěFoto:  Reuters

V noci ze středy na čtvrtek se ve třetí a závěrečné prezidentské debatě utkají dva hlavní kandidáti na post prezident Spojených států. Po několika obviněních Donalda Trumpa ze sexuálního obtěžování má před diskusí v průzkumech výrazně navrch Hillary Clintonová.

Přesně tři týdny před volbami čeká americké prezidentské kandidáty závěrečná televizní debata. Hillary Clintonová i Donald Trump se snaží vylepšit svoji pozici u nerozhodnutých voličů v klíčových státech. Podle aktuálních průzkumů má náskok kandidátka demokratů.  

Duel na půdě Nevadské univerzity v Las Vegas odstartuje závěrečnou fázi prezidentské kampaně, která vyvrcholí volbami 8. listopadu. Zatímco Clintonová čelí otázkám ohledně své kampaně v souvislosti s únikem citlivých e-mailů šéfa svého volebního týmu, republikán Trump se snaží překonat propad po sérii stížností na nevhodné chování k ženám. 

Čtěte také: Zničení Země meteoritem by bylo lepší než vítězství Trumpa či Clintonové, myslí si mladí Američané

Prezident Barack Obama ho mezitím kritizoval za výroky o údajném zmanipulování voleb. Trumpovy stížnosti označil za pokus o diskreditaci voleb ještě před samotným hlasováním a za bezprecedentní postup pro prezidentského kandidáta. 

Prezidentskou debatu v noci ze středy na čtvrtek živě přinese Radiožurnál a ČRo Plus. V online přenosu ji budete moci sledovat také na Zpravodajském webu Českého rozhlasu. 

Autor:  Lenka Kabrhelová  (lek)

Nové články v rubrice

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2017 Český rozhlas

Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace