Zprávy → Svět31. října  2016 v 23:10  

CNN podezírá svou bývalou komentátorku, že tajně podporovala kampaň Clintonové

Prozatímní šéfka Demokratického národního výboru Donna Brazileová před začátkem debaty kandidátů na viceprezidenta ve Farmville - Foto:  Reuters

Prozatímní šéfka Demokratického národního výboru Donna Brazileová před začátkem debaty kandidátů na viceprezidenta ve FarmvilleFoto:  Reuters

Americká zpravodajská televize CNN vyjádřila krajní znepokojení nad chováním své bývalé komentátorky Donny Brazileové, která prý nejméně dvakrát předem informovala volební štáb Hillary Clintonové o možných otázkách, jež padnou v předvolebních debatách. CNN oznámila, že před dvěma týdny přijala výpověď novinářky, která je zároveň prozatímní šéfkou Demokratického národního výboru (DNC), nejvyššího stranického orgánu demokratů.

O údajném selhání, které Brazileová popírá, se CNN dozvěděla z dalšího souboru elektronické pošty Johna Podesty, vedoucího volebního štábu Clintonové. Jeho korespondence se postupně objevuje na investigativním webu WikiLeaks. 

V červenci, kdy se Brazileová stala šéfkou DNC, televize CNN platnost její pracovní smlouvy pozastavila. 

Čtěte také: Trump ztrácí na Clintonovou už pouze jeden procentní bod, ukazují průzkumy

K vyzrazení pravděpodobných otázek došlo podle Podestovy pošty naposledy letos v březnu. Otázky měly padnout na shromážděních, která CNN pořádala a přenášela. Varování mohlo demokratické kandidátce usnadnit reakci na obtížné dotazy. 

CNN v pondělí oznámila, že k žádnému podkladovému materiálu o volebních debatách neměla Brazileová přístup. Sama Brazileová pak zaslala televizní stanici vzkaz, ve kterém vyjadřuje svým bývalým kolegům vděk za spolupráci. 

Nové články v rubrice

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2017 Český rozhlas

Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace