Zprávy → Svět25. října  2016 v 10:34  

Exploze v tureckém letovisku Antalya zranila deset lidí. Mohla to být nehoda, tvrdí starosta

Parkovištěm před budovou obchodní komory v tureckém letovisku Antalya v úterý ráno otřásla exploze - Foto:  Reuters

Parkovištěm před budovou obchodní komory v tureckém letovisku Antalya v úterý ráno otřásla explozeFoto:  Reuters

Parkovištěm před budovou obchodní komory v tureckém letovisku Antalya v úterý ráno otřásla exploze. Deset lidí bylo lehce zraněno od rozbitého skla, informoval s odvoláním na úřad tamního guvernéra turecký list Hürriyet. Příčina výbuchu zůstává nejasná.

Podle zpravodaje agentury Dogan exploze zničila jeden automobil. Další čtyři vozy a okolní budovy zůstaly poškozené. Na místo ihned vyrazilo několik sanitek. 

Jak uvedl starosta města Menderes Türel, exploze nemusí být teroristickým činem, mohlo jít o nehodu. I vzhledem k tomu, že nikdo nebyl vážně zraněn. Objevily se již spekulace, že mohlo jít o výbuch automobilu, který jezdí na LPG. 

Antalya je hlavním turistickým letoviskem na středomořském pobřeží Turecka. V polovině října vypálili neznámí útočníci nejméně dvě rakety, které dopadly nedaleko Antalye. Motiv ani pachatelé tohoto útoku nebyli odhaleni. 

Jihovýchod Turecka sužují útoky bojovníků takzvaného Islámského státu, který ovládá rozsáhlé oblasti v sousední Sýrii, i boje mezi armádou a separatisty ze Strany kurdských pracujících (PKK). 

Turecký cestovní ruch utrpěl výrazné ztráty v důsledku červencového pokusu o vojenský převrat, který se ale podařilo vládě zmařit. Na úbytku turistů se podepsalo také několik teroristických útoků mimo jiné v turisty oblíbeném Istanbulu i napjaté vztahy s Ruskem po sestřelení jeho bombardéru na turecko-syrské hranici. 

Autor:   ČTK

Nové články v rubrice

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2017 Český rozhlas

Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace