Zprávy → Svět6. listopadu  2016 v 21:49  

FBI prověřila nové e-maily Hillary Clintonové. Stíhat ji nebudeme, oznámil šéf úřadu

Hillary Clintonová (archivní foto) - Foto:  Reuters

Hillary Clintonová (archivní foto)Foto:  Reuters

Nově nalezené e-maily Hillary Clintonové z doby, kdy vedla americkou diplomacii, neukazují na žádné porušení zákonů. Federální úřad pro vyšetřování proto neplánuje demokratickou prezidentskou kandidátku stíhat. Americkému Kongresu to v neděli oznámil šéf FBI James Comey.

Mluvčí Hillary Clintonové na twitteru uvedla, že štáb demokratické kandidátky jiný verdikt od FBI ani nečekal. 

FBI už v červenci dospěla k závěru, že Clintonová používáním soukromého e-mailu pro pracovní účely jako ministryně zahraničí neporušila zákon, ačkoli si počínala krajně nedbale. 

Šéf federálního úřadu James Comey ale minulý týden v pátek oznámil Kongresu nález nového balíku pracovní elektronické pošty, kterou Clintonová odesílala proti pravidlům ze svého soukromého poštovního účtu. 

Nové e-maily nalezli vyšetřovatelé v počítači Anthonyho Weinera, manžela blízké spolupracovnice demokratické kandidátky Humy Abedinové. O Weinera se policie zajímá kvůli jeho obscénní komunikaci s patnáctiletou dívkou. 

Svým prohlášením ale Comey vyvolal kritiku proti federální agentuře kvůli možnému ovlivnění voleb. Clintonová, která do té doby o několik procentních bodů vedla nad svým rivalem Donaldem Trumpem, vedoucí pozici ztratila a v průzkumech ji předstihl realitní magnát. Nyní průzkumy ukazují, že Clintonová v předvolebním boji opět mírně vede. 

Kvíz: Vše okolo voleb prezidenta USA. Projdete cestou do Bílého domu? 

Autor:   ČTK

Nové články v rubrice

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2017 Český rozhlas

Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace