Zprávy → Svět23. listopadu  2016 v 15:19  

FBI ukončila vyšetřování Brada Pitta: je nevinný, proti dětem násilí nepoužil

Brad Pitt a Angelina Jolie - Foto: Fotobanka Profimedia

Brad Pitt a Angelina JolieFoto: Fotobanka Profimedia

Americký herec Brad Pitt nebude stíhán v souvislosti s tím, že se v září během cesty ve svém soukromém letadle údajně v opilosti přestal ovládat před svými dětmi a použil násilí. FBI (Federální úřad pro vyšetřování) případ uzavřela, napsala ve středu agentura Reuters. Začátkem měsíce ukončil vyšetřování incidentu ze 14. září také losangeleský úřad, který se věnuje ochraně dětí a rodin.

„FBI přezkoumala obvinění související s nahlášeným incidentem z letadla, ve kterém cestoval Brad Pitt s dětmi, a nebude pokračovat ve vyšetřování," řekla mluvčí losangeleské FBI Laura Eimillerová. 

Oscarová herečka Angelina Jolie, která byla za herce provdaná dva roky a měla s ním vztah od roku 2005, podala žádost o rozvod v září, pět dní po incidentu. Jako důvod uvedla, že jsou mezi nimi neslučitelné rozdíly. Požadovala svěření dětí do své péče. Její právník řekl, že tak učinila "pro dobro rodiny". 

Čtěte také: Konec slavného páru. Angelina Jolie se rozvádí s Bradem Pittem

Herci se v rámci rozvodového řízení dohodli ohledně péče o děti. Prohlášení, které zveřejnil zástupce herečky, upřesňuje, že děti zůstanou v péči matky a otec je bude moci jen navštěvovat. Pitt původně žádal o střídavou péči. 

Pitt a Jolie mají šest dětí s věkovým rozpětím osm až patnáct let. Adoptovali dva syny Maddoxe z Kambodže a Paxe z Vietnamu a dceru Zaharu z Etiopie. Jsou také biologickými rodiči tří dětí: Shiloh a dvojčat Knoxe a Vivienne. 

Nové články v rubrice

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2017 Český rozhlas

Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace