Zprávy → Svět3. listopadu  2016 v 12:07  

Herec Steven Seagal dostal ruské občanství. Putina řadí k osobním přátelům

Americký herec Steven Seagal a ruský prezident Vladimir Putin (archivní foto) - Foto:  ČTK/AP

Americký herec Steven Seagal a ruský prezident Vladimir Putin (archivní foto)Foto:  ČTK/AP

Ruský prezident Vladimir Putin udělil ruské občanství americkému herci Stevenu Seagalovi. Po Gerardovi Depardieum je hvězda akčních filmů dalším známým umělcem, který získal ruský pas. Putin patří k fanouškům amerického herce, Seagal zase ruského prezidenta řadí ke svým osobním přátelům.

Mluvčí ruského prezidenta Dmitrij Peskov novinářům řekl, že Steven Seagal žádal o ruské občanství už před časem a nikdy se netajil vřelým vztahem k Rusku. 

Americký herec mluvil o svém přání získat občanství už v září na filmovém festivalu Konec světa, který se každoročně koná na Sachalinu. 

Jak tehdy řekl, ruské občanství mu umožní trávit několik měsíců v roce se svými přáteli. Dodal také, že v zemi ho milují a netrpělivě očekávají. Rodák z Michiganu se také hlásí k ruským předkům. 

Seagal se během svých návštěv Ruska několikrát setkal s prezidentem Vladimirem Putinem a řadí ho ke svým osobním přátelům. Obhajoval v minulosti rovněž jeho politiku. 

Americká hvězda akčních filmů získala letos v lednu také srbské občanství. Seagal koncem loňského roku dvakrát navštívil Bělehrad, kde jej přijal prezident Tomislav Nikolić a premiér Aleksandar Vučić. Herec při této příležitosti přislíbil, že udělá vše, co je v jeho silách, aby propagoval Srbsko ve světě. Také zmínil záměr zřídit v srbské metropoli školu japonského bojového umění aikido. 

Ruské občanství má americký boxer i mistr bojových umění 

Není to poprvé, co Putin udělil ruské občanství slavnému cizinci. Loni dostal ruský pas americký mistr ve smíšených bojových uměních Jeff Monson nebo americký boxer Roy Jones. 

Ruský pas z Putinových rukou dostal před třemi lety i francouzský herec Gérard Depardieu, který se ale při vší lásce k Rusku a zlosti nad vysokými daněmi v domovině nakonec usadil v Belgii. 

Steven Seagal ve filmu Pravidla podsvětí z roku 2013 (archivní foto) - Foto:  Voltage Pictures

Autor:  Martin Dorazín  (mdo), Anna Kottová

Nové články v rubrice

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2017 Český rozhlas

Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace