Zprávy → Svět5. listopadu  2016 v 15:02  

Hrozí hackerská válka velmocí. Rusko žádá od USA vysvětlení kybernetických útoků

Moskva se obává kybernetických útoků ze strany Spojených států. (ilustrační foto) - Foto: Creative Commons Attribution-ShareAlike 4.0 International

Moskva se obává kybernetických útoků ze strany Spojených států. (ilustrační foto)Foto: Creative Commons Attribution-ShareAlike 4.0 International

Moskva žádá od Washingtonu vysvětlení zpráv o kybernetických útocích na ruské internetové sítě a další elektronické systémy. Informovala o tom stanice NBC s odvoláním na zdroje v rozvědce.

Američtí vojenští hackeři měli proniknout do ruských telekomunikačních a elektrických sítí i do velitelských počítačových systémů Kremlu. 

Mluvčí ruského ministerstva zahraničí Maria Zacharovová napsala, že očekává oficiální reakci Spojených států na tyto zprávy. Pokud Washington neodpoví, bude to svědčit o tom, že ve Spojených státech existuje státní kybernetický terorismus a Moskva bude mít plné právo obvinit Washington, dodala Zacharovová. 

Americký ministr zahraničí John Kerry nedávno uvedl, že Washington razantně a nečekaně odpoví na útoky ruských hackerů na americké počítačové systémy. Rusko ale tyto aktivity popírá. 

Autor:  Martin Dorazín  (mdo)

Nové články v rubrice

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2017 Český rozhlas

Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace