Zprávy → Svět28. listopadu  2016 v 15:27  

Japonce pobouřilo kluziště se zamrzlými mrtvými rybami. Za zvířata uspořádají vzpomínkový obřad

Zábavní park na západě Japonska vyvolal vlnu kritiky kvůli kluzišti, kde skrz led prosvítalo na 5000 mrtvých ryb - Foto: bbc.co.uk

Zábavní park na západě Japonska vyvolal vlnu kritiky kvůli kluzišti, kde skrz led prosvítalo na 5000 mrtvých rybFoto: bbc.co.uk

Zábavní park na západě Japonska vyvolal vlnu kritiky kvůli kluzišti, kde skrz led prosvítalo na 5000 mrtvých ryb. Provozovatelé atrakce uvedli, že chtěli u bruslařů navodit pocit, že se pohybují po zamrzlém oceánu. Zdůraznili rovněž, že ryby byly do ledu uloženy již usmrcené, a nebyly v něm pohřbeny zaživa. Park se za nevhodnou atrakci omluvil a kluziště uzavřel.

Kluziště bylo v zábavním parku Space World ve městě Kitakjúšú otevřeno 12. listopadu. Bruslařský okruh o délce 250 metrů se měl podle provozovatelů stát "neslýchanou atrakcí" i díky 25 druhům různých ryb na modrém podkladě, které měly navozovat dojem, že plavou pod ledem. 

Zdůraznili rovněž, že ryby byly do ledu uloženy již usmrcené, a nebyly v něm pohřbeny zaživa - Foto: bbc.co.uk

Zdůraznili rovněž, že ryby byly do ledu uloženy již usmrcené, a nebyly v něm pohřbeny zaživaFoto: bbc.co.uk

Na facebookové stránce zábavního parku byly vystaveny fotografie, na nichž jsou vidět ryby s otevřenými tlamami zpola zamrzlé do ledu. Na dalších snímcích byly ryby poskládané do ledu tak, aby tvořily různé obrazce - kupříkladu šipku či nápis HELLO. 

'Nemají úctu k životu' 

Provozovatelé atrakce uvedli, že chtěli u bruslařů navodit pocit, že se pohybují po zamrzlém oceánu - Foto: bbc.co.uk

Provozovatelé atrakce uvedli, že chtěli u bruslařů navodit pocit, že se pohybují po zamrzlém oceánuFoto: bbc.co.uk

Na některých fotografiích byli také v ledu další mořští živočichové jako krabi či rejnoci, ačkoli park uvedl, že šlo pouze o zvětšené obrázky mořské fauny. Ryby byly prý koupeny na rybím trhu a byly nevhodné ke konzumaci.
Řada diskutérů na internetu reagovala rozhořčeně. 

"Chudáci ryby," stálo v jednom z komentářů. "Zneužívat zvířata pro pobavení je špatné," psal jiný uživatel, zatímco další dodal, že provozovatelé "nemají úctu k životu." 

Čtěte také: Japonsko zarazilo vznik rezervace pro velryby. S dalšími 'lovci' hlasovalo proti

Představitel parku zpravodajskému serveru BBC News řekl, že kluziště bylo v neděli uzavřeno a ryby budou z ledu odstraněny. "Plánujeme vrátit kluziště do normálního stavu," prohlásil. Datum znovuotevření není jasné, mělo by to být ale "někdy v průběhu prosince". 

Generální ředitel Tošimi Takeda prohlásil, že za ryby bude uspořádán vzpomínkový obřad. 

Autor:   ČTK

Nové články v rubrice

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2017 Český rozhlas

Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace