Zprávy → Svět14. ledna  2017 v 12:16  

McDonald's reaguje na protesty věřících: přichází s 'Mc Vatican', aby nasytil hladové

Tabulka s upozorněním na restauraci McDonald's pár kroků od Vatikánu - Foto:  Reuters

Tabulka s upozorněním na restauraci McDonald's pár kroků od VatikánuFoto:  Reuters

McDonald's nasytí vatikánské bezdomovce. Menu s přezdívkou 'Mc Vatican' bude rozdávat lidem bez domova každé pondělí. Řetězec rychlého občerstvení tak reaguje na protesty místních, kterým se umístění pobočky kousek od sídla Papeže nezamlouvalo.

Kontroverzní pobočka se po dohodě s místní charitou rozhodla pomoci vatikánským bezdomovcům tím, že jim bude rozdávat oběd. Od 16. ledna každé pondělí rozdá 1000 balíčků s jídlem. Takzvaný 'Mc Vatican' - jak byl projekt vtipálky přejmenován – bude obsahovat dvojitý cheeseburger, kousky jablka a lahev s vodou, píše web Vatican Radio

Čtěte také: McDonald's otevřel restauraci těsně u hranic Vatikánu. Protestují prodejci i kardinálové

Lucia Ercoli, ředitelka místní charity, uvedla, že je se spolupráci s McDonald's velmi spokojená. Charita navíc už několik let spolupracuje také se svatým stolcem, který financuje tamní bezdomovecké komunitě lékařskou péči. 

Pobočka rychlého občerstvení byla ve Vatikánu otevřena na počátku tohoto roku i přes protesty z řad místních obyvatel a prelátů, kteří považovali její umístění zhruba dvě stě metrů od vstupu na vatikánské Svatopetrské náměstí za nevhodné.  

Autor:   ph

Nové články v rubrice

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2017 Český rozhlas

Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace