Zprávy → Svět21. listopadu  2016 v 16:33  

Mladík spadl v Yellowstonském parku do vřídla. Za pár hodin se jeho tělo rozpustilo

Třiadvacetiletý mladík spadl v Yellowstonském parku do vřídla (ilustrační foto) - Foto: CC0 Public domain

Třiadvacetiletý mladík spadl v Yellowstonském parku do vřídla (ilustrační foto)Foto: CC0 Public domain

Třiadvacetiletý mladík a jeho sestra hledali v Yellowstonském národním parku vhodné místo ke koupání. Výlet ale letos v červnu skončil tragicky. Muž spadl do jednoho z vroucích kyselých pramenů a záchranáři už jeho tělo ani ostatky nenašli.

Mladík společně se svou sestrou sešli během výletu v Yellowstonském národním parku z vyznačené stezky. Uviděli vřídlo a Colin sešel dolů, aby vyzkoušel teplotu vody v pramenu. Poté ale uklouzl a spadl do horké vody. 

Záchranáři jeho tělo lokalizovali poměrně rychle, kvůli špatnému počasí ho však nemohli hned vytáhnout. Následující den už pak v kyselé a vroucí vodě žádné ostatky nenašli. „Ve velmi krátké době se rozpustily,“ vysvětlil pro CNN zástupce správce parku Lorant Veress. 

Nehoda se stala nedaleko Norrisova gejzíru, což je nejžhavější a nejstarší termální oblast v Yellowstonském národním parku. Vědci zde v průzkumných vrtech naměřili až 237 stupňů Celsia. 

Gejzíry a prameny v národním parku jsou navíc extrémně kyselé. Voda vyvěrá hluboko z podzemí a její součástí je i kyselina sírová, kterou produkují mikroorganismy rozkládající sirovodík v půdě a kamenech. 

Colinova sestra natáčela na video, jak její bratr spadl do pramene. Zástupci národního parku se ale rozhodli, že záběry nezveřejní. Zároveň upozornili, že návštěvníci by měli dodržovat pravidla a výstrahy. 

Autor:  Anna Kottová

Nové články v rubrice

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2017 Český rozhlas

Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace