Zprávy → Svět5. listopadu  2016 v 17:24  

Nedávná zemětřesení jsou božím trestem za sňatky gayů, tvrdí italský kněz

Za zemětřesení v Itálii mohou lidské hříchy, tvrdí kněz. (ilustrační foto) - Foto:  Reuters

Za zemětřesení v Itálii mohou lidské hříchy, tvrdí kněz. (ilustrační foto)Foto:  Reuters

Italský kněz Giovanni Cavalcoli tvrdí, že nedávná zemětřesení jsou božím trestem za urážení rodiny a důstojnosti manželství, především homosexuálními sňatky. Vatikán se za jeho slova omluvil, uvedla italská média.

Kněz a teolog na fakultě náboženství, který je známý svými extrémními postoji, pronesl svůj provokativní výrok v rozhlasové stanici Radio Maria v neděli 30. října, kdy oblast Ombrie postihlo silné zemětřesení, které připravilo o domov více než 15 tisíc lidí. Otřesy o síle 5,4 stupně také zranily nejméně 20 lidí. 

Vatikán v pátek knězova slova odsoudil. Podle něj je pojem boží pomsty pohanskou vizí z dob před křesťanstvím. Angelo Becciu, vysoký představitel Vatikánu, se i jménem papeže Františka omluvil všem lidem, které zemětřesení postihlo. Knězovo tvrzení podle něj uráží věřící a pohoršuje nevěřící. 

Otci Cavalcolimu ale kritika Vatikánu zjevně nevadí. V jiné rozhlasové stanici v noci na sobotu zopakoval svá slova, že zemětřesení jsou opravdu vyvolána „lidskými hříchy“. „Vatikán? Ať si tam znovu prostudují svůj katechismus!“ vzkázal kněz papežské stolici. 

Autor:   ČTK

Nové články v rubrice

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2017 Český rozhlas

Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace