Zprávy → Svět25. listopadu  2016 v 20:16  

Ošetřovatel podle policie zabil 43 lidí. Prý z dlouhé chvíle

V Německu podle prokurátora vraždil ošetřovatel. - Foto: Fotobanka Pixabay

V Německu podle prokurátora vraždil ošetřovatel.Foto: Fotobanka Pixabay

Bývalý ošetřovatel v několika severoněmeckých nemocnicích Niels Högel má na svědomí životy nejméně 43 pacientů, které údajně předávkoval léky na srdce. Německý tisk o tom v pátek informovalo státní zastupitelství v Oldenburgu. Högel si od loňského roku odpykává trest doživotí za dvě vraždy a dva pokusy o ni. Prokuratura již obžalovala také další zaměstnance klinik.

Devětatřicetiletý Högel působil jako ošetřovatel v nemocnici v Delmenhorstu ve spolkové zemi Dolní Sasko na severozápadě Německa. Právě za vraždy v tomto zařízení ho loni poslal soud na doživotí za mříže. Ve vyšetřování jeho případu ale úřady pokračovaly. Prověřily stovky dalších podezřelých úmrtí. 

Podle dnešního vyjádření státního zastupitelství Högel vraždil kalciovými injekcemi kromě Delmenhorstu i v nemocnici v Oldenburgu. Celkem prokuratura počítá nejméně se 43 oběťmi. 

Čtěte také: Platy zdravotnického personálu se musí dostat nad úroveň tabulkových platů

Státní zastupitelství už obžalovalo šest dalších zaměstnanců delmenhorstské nemocnice, čtyři ošetřovatele a dva lékaře, kteří nenahlásili úřadům podezřelá úmrtí v tomto zdravotnickém zařízení. Pokud je soud usvědčí ze zabití z nedbalosti, hrozí jim až pětileté vězení. 

Högel podle soudu původně pacientům vysoké dávky léků vpravoval, aby mohl dokázat, že je umí přivést znovu k životu. Později to údajně dělal z dlouhé chvíle. 

Autor:   ČTK

Nové články v rubrice

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2017 Český rozhlas

Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace