Zprávy → Svět25. října  2016 v 10:57  

OSN se z Aleppa nepovedlo dostat ani jednoho raněného. Viní z toho všechny bojující strany

Z obleženého Aleppa se OSN nepovedlo dostat ani jednoho raněného - Foto:  Reuters

Z obleženého Aleppa se OSN nepovedlo dostat ani jednoho raněnéhoFoto:  Reuters

Organizace spojených národů musela zrušit své plány na evakuaci nemocných z obležené částí Aleppa během trojdenního klidu zbraní. Mohou za to průtahy v povoleních a nejrůznější podmínky, které si daly válčící strany.

Během třídenního klidu zbraní, který minulý týden vyhlásilo Rusko, se OSN nepodařilo z Aleppa evakuovat jediného pacienta ani člena jeho rodiny. Informovala o tom agentura Reuters. Za to, že OSN musela zrušit plány na převoz nemocných a raněných, podle organizace mohou všechny válčící strany. 

Čtěte také: Povstalci odmítají opustit Aleppo. Ostřelováním v tom brání i civilistům, tvrdí libanonská televize

„Evakuacím zabránilo vícero faktorů včetně zpožděných povolení od lokálních úřadů ve východním Aleppu, podmínek, které stanovily ozbrojené skupiny a nesouhlasu syrské vlády s dovozem humanitární pomoci do východní části města,“ prohlásil Stephen O'Brien, zástupce generálního tajemníka OSN pro humanitární otázky a koordinátor humanitární pomoci. 

Ten zároveň neskrýval své pobouření nad vzniklou situací. „Jsem rozhořčen nad tím, že osud zranitelných civilistů je bez milosti v rukou skupin, které nad něj neustále a nehanebně kladou úzké politické a vojenské zájmy,“ prohlásil. Podle Reuters se OSN do obležené části města nepovedlo dostat už od července. 

Nové články v rubrice

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2017 Český rozhlas

Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace