Zprávy → Svět27. listopadu  2016 v 21:32  

Piloti Lufthansy budou znovu stávkovat. Tentokrát 29. a 30. listopadu

Odborová organizace VC požaduje nárůst platů pilotů o 22 procent (ilustrační foto) - Foto:  Reuters

Odborová organizace VC požaduje nárůst platů pilotů o 22 procent (ilustrační foto)Foto:  Reuters

Piloti německých aerolinek Lufthansa oznámili další stávku na 29. a 30. listopadu poté, co ztroskotala jejich jednání s vedením společnosti o zvýšení platů. Protest se bude v úterý vztahovat na krátké lety a o den později na krátké a dlouhé spoje mimo Německo. Oznámila to dnes odborová organizace Vereinigung Cockpit (VC) v prohlášení, z něhož citovala agentura Reuters.

Piloti Lufthansy přerušili práci tento týden ve středu a protest postupně prodlužovali až do soboty. 

Společnost musela zrušit na 2800 letů, což se dotklo zhruba 350 tisíc cestujících. Denní ztráty firmy se odhadují na deset milionů eur, asi 270 milionů korun. 

Odborová organizace VC požaduje nárůst platů pilotů o 22 procent. Aerolinky naposledy v pátek připustily zvýšení v řádu jednotek procent, to ale VC odmítla a varovala před možností dalších stávek. 

„Vlna stávek organizovaných VC již zasáhla statisíce cestujících. Je to naprosto nevhodné, neboť požadavek zvýšení platů o více než 20 procent je bezprecedentní nejen v rámci společnosti Lufthansa, ale ve všech odvětvích," prohlásila už dříve Bettina Volkensová z představenstva Lufthansy. 

Autor:   ČTK

Nové články v rubrice

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2017 Český rozhlas

Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace