Zprávy → Svět14. ledna  2017 v 09:57  

Po jeho botách zůstávaly ve sněhu hákové kříže. Výrobce se za chybu omluvil, vtipálci zaplavili sítě

Boty po sobě zanechávaly stopu v podobě hákového kříže. - Foto:  PIRO4D, Fotobanka Pixabay

Boty po sobě zanechávaly stopu v podobě hákového kříže.Foto:  PIRO4D, Fotobanka Pixabay

Kalifornská obuvní firma stáhla z prodeje model svých bot poté, co si jeden z jejich zákazníků všiml, že po sobě zanechávají velice znepokojivý otisk. V jeho stopách ve sněhu se totiž objevil symbol nápadně připomínající nacistický hákový kříž. Protiskluzový vzorek podrážek se tak firmě postaral o nevídanou reklamu.

Boty doslova obletěly svět poté, co znepokojený majitel poslal jejich snímek na sociální síť Reddit. Jak dodal, svou novou pracovní obuv zakoupil přes internet a díky úhlu, pod kterým byla podrážka vyfocená, neměl o neobvyklém vzorku ani ponětí, píše BBC

Firma vyrábějící boty se poté veřejně omluvila a boty stáhla z prodeje. Ve svém prohlášení uvedla, že se určitě nejednalo o úmysl, ale očividný omyl, který vznikl straně výrobce v Číně. 

„Nikdy bychom záměrně nevytvořili design podporující nenávist, naše společnost nechce propagovat nenávist,“ dodala omluvně firma. 

Mezitím už ale boty s nacistickou podrážkou vidělo jen na sociální síti Reddit více než dva miliony lidí a díky dalšímu sdílení fotografie se obuvní firma těšila opravdu nečekané reklamě. 

Válku připomínají i jménem 

Internetový obchod Amazon, který boty také prodával, byl po uveřejnění snímku zaplaven hodnoceními plnými nekorektních vtípků. „Dobré pro pochodování do Polska, ale už ne tak dobré na cokoli jiného,“ napsal jeden z uživatelů pod fotografii bot ještě předtím, než je výrobce stáhl z prodeje. 

Boty si vysloužily také pozornost populární britské neonacistické webové stránky Daily Stromer, kde byly hodnoceny jako 'Musím mít', upozornil Washington post. Německý týdeník Stern si všiml, že jako Polar Fox, tak se boty jmenují, jsou známy také dvě neměcké vojenské operace druhé světové války. 

Autor:   ph

Nové články v rubrice

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2017 Český rozhlas

Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace