Zprávy → Svět2. prosince  2016 v 08:09  

Počkejte si na Ježíška s nejhledanějšími zločinci. Europol vyrobil vlastní adventní kalendář

Adventní kalendář vás seznámí s hledanými zločinci - Foto: repro foto eumostwanted.eu

Adventní kalendář vás seznámí s hledanými zločinciFoto: repro foto eumostwanted.eu

Žádné veselé čokolády se zvířátky a andílky. Evropská policejní agentura Europol vytvořila adventní kalendář sestavený z portrétů nejhledanějších uprchlíků před spravedlností. Cílem je učinit příští rok bezpečnějším.

Kalendář je dostupný na internetových stránkách agentury, na Facebooku i na Twitteru. "Od 1. prosince budeme po 23 dnů zveřejňovat jméno jednoho uprchlíka z jednoho členského státu," řekl agentuře AFP mluvčí Europolu Gerald Hesztera. Jde podle něj o zločince, kteří byli odsouzeni za vraždy, únosy, terorismus či obchodování s drogami. 

Kalendář začíná písmenem A jako Austria, a tedy portrétem šedesátiletého Rakušana jménem Tibor Foco. Ten byl odsouzen na doživotí za vraždu prostitutky, kterou zastřelil v roce 1986. V roce 1995 ale uprchl z vězení a od té doby je na útěku. 

Video se zločincem, po kterém pátrá Česká republika, bude dostupné od 6. prosince, Slovensko přijde na řadu 19. prosince. 

Od lednového spuštění internetové stránky Europolu se podařilo dopadnout 24 zločinců, z toho devět za pomoci občanů. "Doufáme, že zadržením některého z uprchlíků dáme občanům pěkný dárek pod stromeček," dodal mluvčí. 

Autor:   ČTK

Nové články v rubrice

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2017 Český rozhlas

Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace