Zprávy → Svět9. listopadu  2016 v 11:11  

Přemýšlí Američané o odchodu? Kanadská stránka pro imigranty zkolabovala

Kanadská vlajka - Foto: Canadian Heritage

Kanadská vlajkaFoto: Canadian Heritage

Jak se blížilo definitivní potvrzení Donalda Trumpa coby vítěze amerických prezidentských voleb, stoupal počet návštěv na webech pro imigranty v dalších zemích. Na Novém Zélandu zaznamenali zvýšený počet přístupů z USA, kanadské stránky spadly a dlouhé hodiny byly nedostupné.

V hodinách, kdy se Donald Trump ujal vedení v klíčových státech pro americké prezidentské volby, kanadské stránky o občanství a imigraci začaly postihovat výpadky. Ve chvíli, kdy republikánský kandidát překročil potřebnou hranici 270 volitelů, stránka „Immigration and citizenship“ byla nedostupná. 

Čtěte také: 5 věcí, které definovaly život i prezidentskou kampaň Donalda Trumpa

Agentura Reuters upozorňuje, že šlo zřejmě o zájem případných zájemců od jižní kanadské hranice. Znovu se stránka zobrazila až po 10. hodině středoevropského času, ale stále ji trápí výpadky. Kanadské úřady ale nepotvrdily, že výpadek s volbou přímo souvisí. 

Na sociálních sítích se ale mnoho Američanů, často v žertu, vyjádřilo, že pokud bude Trump zvolen, opustí USA. 

Zajímavě reagoval twitterový účet, který Kanadu oficiálně prezentuje. V době přibližujícího se Trumpova vítězství napsal, že „přistěhovalci jsou nabádání, aby s sebou přinášeli své tradice a sdíleli je s místními.“ Tweet se okamžitě stal nejpopulárnějším příspěvkem stránky. 

Kanada je velmi aktivní v přijímání uprchlíků z celé řady zemí. Tamní vláda Justina Trudeaua například spustila kampaň pro uprchlíky z války v Sýrii. 

Zvýšený zájem zaznamenali také na Novém Zélandu. Tamní úřady agentuře Reuters sdělily, že v období od prvního do sedmého listopadu, tedy týden před volbou, přijali 1593 žádostí víza z USA, to je více než polovina dlouhodobého měsíčního průměru.  

Autor:  Vojtěch Man

Nové články v rubrice

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2017 Český rozhlas

Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace