Zprávy → Svět2. listopadu  2016 v 08:06  

Přetočený tachometr má v Německu každé třetí ojeté auto, tvrdí automobilový klub

V Německu mají podobný problém se stočenými tachometry jako v České republice (ilustrační foto) - Foto: Fotobanka Pixabay

V Německu mají podobný problém se stočenými tachometry jako v České republice (ilustrační foto)Foto: Fotobanka Pixabay

V Německu mají podobný problém jako v České republice. Až třetina ojetých aut má přetočený tachometr. Vyplývá to z odhadu, který zveřejnil Automobilový klub Německa (AvD).

Podle odborníků lze auto, které má nelegálně snížený počet najetých kilometrů, prodat v průměru o 3000 eur (asi 81 tisíc korun) dráže, než kdyby se prodávalo se skutečně najetým počtem kilometrů. 

Přetáčení tachometrů způsobuje německému hospodářství škody ve výši šest miliard eur ročně (162 miliard korun), vyčíslil autoklub ADAC. 

Čtěte také: Stočený tachometr má až 70 procent dovezených aut. Pozor hlavně na ojetiny z Polska

„Přetočení tachometru je dnes s příslušným vybavením hračka. Většinou trvá jen vteřiny. I když je protizákonné, nabízí se všude už od 50 eur za auto,“ tvrdí ADAC. Potřebné zařízení je přitom možné na internetu podle německých médií pořídit už za několik desítek eur. 

Podle ADAC není žádný z dnešních vozů proti manipulaci s tachometrem zcela zabezpečen. Přetočení tachometru je podle německých zákonů podvod, za který hrozí pokuta nebo až roční vězení. 

Autor:   ČTK

Nové články v rubrice

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2017 Český rozhlas

Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace