Zprávy → Svět25. listopadu  2016 v 11:37  

Při útoku na dům pro mnichy a jeptišky zemřela jedna žena. Policie pátrá po neznámém pachateli

Neznámý muž vtrhl v noci do domova pro kněží na jihu Francie - Foto:  Reuters

Neznámý muž vtrhl v noci do domova pro kněží na jihu FrancieFoto:  Reuters

Neznámý muž vtrhl v noci do domova pro řeholníky seniory na jihu Francie v blízkosti města Montpellier. Podle informací z místa zabil jednu ženu, která objekt hlídala, a potom utekl. Speciální policejní jednotky po něm nadále pátrají. V domově žije asi 70 mnichů a jeptišek.

Domov důchodců je v tento moment obklíčen policisty, přiletěly také speciální vrtulníky z Francie. Podle prokurátora nic nenasvědčuje tomu, že vražda souvisí s islámským terorismem. 

Policie podle agentury Reuters pátrá po ozbrojeném muži, který v noci napadl domov asi 70 seniorů. Prozkoumávají také podezřelé vozidlo, ve kterém našli repliku zbraně. 

Pomoc měla v noci zavolat jedna z pečovatelek, které se povedlo rozvázat svázané ruce. U vchodu do budovy pak policie našla ubodanou ženu, která domov hlídala. 

„Bezpečnostní jednotky evakuovaly všechny obyvatele domova, nyní jsou v pořádku a bezpečí,“ uvedl pro Reuters tamní policista s tím, že prohledávání budovy je už u konce. 

V domově důchodců v Montpellier žijí mniši a také několik jeptišek. Podle Reuters jde také o misionáře, kteří pracovali v Africe. Jeden z tamních obyvatel pro AFP řekl, že většina z nich se už špatně sama pohybuje, proto jsou velice zranitelní. 

Autor:  Jan Šmíd  (jšm),  dp

Nové články v rubrice

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2017 Český rozhlas

Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace