Zprávy → Svět20. října  2016 v 08:10  

Přiznání za převoz do Česka jsem nenabídl. To advokát bez mého vědomí, tvrdí Krejčíř

Radovan Krejčíř u jihoafrického soudu ještě v roce 2013. - Foto: Robert Mikoláš

Radovan Krejčíř u jihoafrického soudu ještě v roce 2013.Foto: Robert Mikoláš

Český podnikatel Radovan Krejčíř odmítá, že by nabídl své přiznání výměnou za převezení z Jihoafrické republiky zpátky do vlasti. Za dopisem prý stojí jeho advokát.

Radovan Křejčíř tvrdí, že nežádal o převezení z Jihoafrické republiky do Česka výměnou za přiznání. Dopis s žádostí prý napsal advokát bez jeho vědomí. Informovala o tom jihoafrická média.  

V dopisu se uvádí, že se podnikatel přizná k obviněním výměnou za souběžné desetileté tresty za každý ze svých zločinů. Taky z něho vyplývá, že Krejčíř zkorumpoval vysoké představitele jihoafrické policie a justice. 

Krejčířův obhájce James Grant minulý týden požádal soud o psychiatrický posudek na svého klienta. Uvedl, že Krejčíř trpí bludy a nerozumí soudním postupům. Tuto středu ale jihoafrický nejvyšší soud žádost zamítl.  

Soudce Winston Msimeski prohlásil, že pro vyšetření nevidí důvody, a souhlasil s prokurátorem, že žádost je pokusem zdržet již několikrát odložené soudní jednání. 

Čtěte také: Za vydání do Česka se přiznám k obviněním a udám zkorumpované úředníky, nabízí Krejčíř

V Jihoafrické republice Krejčíř čelí stíhání v několika kauzách. Zatím byl usvědčený v jednom procesu. Za únos a mučení dostal 35letý trest. V jiném případě je obžalovaný z podílu na vraždě Libanonce Sama Issy. 

Autor:  Andrea Kubová,  ČTK

Nové články v rubrice

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2017 Český rozhlas

Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace