Zprávy → Svět7. listopadu  2016 v 13:37  

Průzkumy na straně Clintonové. Den před volbami vede o tři procenta, uvádí Bloomberg

Clintonová vede podle agentury Bloomberg o tři procenta (ilustrační foto) - Foto:  Reuters

Clintonová vede podle agentury Bloomberg o tři procenta (ilustrační foto)Foto:  Reuters

Demokratická prezidentská kandidátka Hillary Clintonová má tříprocentní náskok nad republikánem Donaldem Trumpem. Vychází to z finálního předvolebního průzkumu agentury Bloomberg vydaného v pondělí. Podle průzkumu CBS vede demokratka o čtyři procentní body.

Průzkum uvádí, že Clintonová je před Trumpem 44 ku 41 procentům. Libertariánský kandidát Gary Johnson je podle průrkumu na 4 procentech a Jill Steinová ze Strany zelených na 2 procentech. 

Podle průzkumu televize CBS ze stejného dne demokratka vede o čtyři procentní body před svým republikánským sokem, a to 45 ku 41 procentům. 

Celostátní průzkum listu The Washington Post a televize ABC, který vyšel v neděli, uvádí, že Clintonová zvýšila náskok před Trumpem ze čtyř na pět procentních bodů. 

V anketě WP a ABC se jí daří lépe den ode dne, z pátečního tříbodového vedení vzrostl v sobotu náskok na čtyři body a v anketě publikované v neděli nad ránem činí pět procentních bodů, když by jí hlas dalo 48 procent lidí proti 43 rozhodnutým volit Trumpa. 

Průzkum přitom vychází z opakovaného dotazování během několika dnů, jehož výsledek je poté zprůměrován. Clintonová nepatrně zvýšila náskok i v nejnovějším průměru celostátních průzkumů zveřejňovaném serverem RealClearPolitics, v němž vede o necelé dva procentní body. 

Kvíz: Vše okolo voleb prezidenta USA. Projdete cestou do Bílého domu? 

Autor:   ČTK

Nové články v rubrice

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2017 Český rozhlas

Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace