Zprávy → Svět15. listopadu  2016 v 13:50  

Rusko obnovilo bombardování syrských provincií Idlíb a Homs. Poprvé použilo i letadlovou loď

Letadlová loď Admirál Kuzněcov, kterou Rusko používá při operacích v Sýrii - Foto: Wikimedia Commons

Letadlová loď Admirál Kuzněcov, kterou Rusko používá při operacích v SýriiFoto: Wikimedia Commons

Do ruské protiteroristické operace v Sýrii se poprvé zapojila letadlová loď Admirál Kuzněcov. Potvrdil to ruský ministr obrany Sergej Šojgu na poradě s prezidentem Vladimirem Putinem. Z paluby Admirála Kuzněcova odstartovaly bombardéry Su-33, které zaútočily na pozice islámských radikálů v provinciích Idlíb a Homs, řekl Šojgu.

Nejméně čtyři ruské rakety s plochou dráhou letu Kalibr podle arabských internetových stránek al-Mazdar zasáhly cíle na jihu provincie Aleppo. Ministr obrany Sergej Šojgu potvrdil odpálení raket Kalibr z fregaty Admirál Grigorovič. 

Letadla z Admirála Kuzněcova dosud podnikala jen cvičné a průzkumné lety. Šojgu prohlásil, že nálety proti radikálním hnutím Islámský stát a Fronta dobytí Sýrie, dříve známé jako An-Nusra, budou pokračovat. Agentury Reuters i AP poznamenaly, že ministr ve výčtu cílů nezmínil Aleppo, ale jen provincie Idlíb a Homs. "Údery jsou zamířeny na sklady zbraní, shromaždiště teroristů a jejich výcviková střediska i na zbrojní továrny," řekl Šojgu. 

Autor:  Martin Dorazín  (mdo),  ČTK

Nové články v rubrice

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2017 Český rozhlas

Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace