Zprávy → Svět17. listopadu  2016 v 06:50  

S Trumpem se kvůli zmatkům v jeho týmu nedokážou spojit zahraniční státníci, píší The New York Times

Vítěz amerických prezidentských voleb Donald Trump - Foto:  Reuters

Vítěz amerických prezidentských voleb Donald TrumpFoto:  Reuters

Nově zvolený americký prezident Donald Trump popírá zprávy o chaosu při sestavování svého vládního týmu. Předávání moci v Bílém domě provázejí průtahy, vyhazovy a vnitřní spory mezi republikánovými poradci. Kritice čelí i kandidát na post ministra zahraničí Rudolph Giuliani, a to kvůli možnému střetu zájmů během svého dřívějšího podnikání v zahraničí.

The New York Times uvedly, že se s Trumpem kvůli zmatkům nedokáží spojit zahraniční státníci. Vítěz amerických prezidentských voleb ale list za zprávy zkritizoval. Podle jeho týmu nově zvolený prezident i viceprezident mluvili už s téměř třicítkou světových lídrů. 

Ve čtvrtek se s Donaldem Trumpem v New Yorku jako první zahraniční představitel sejde tváří v tvář japonský premiér Šinzó Abe. 

Čtěte také: Předpovídal jeho vítězství, teď profesor věstí, že Trumpa zažalují. Impeachment by ho mohl připravit o funkci

Newyorský starosta Bill de Blasio během osobní schůzky varoval Trumpa, že udělá vše pro ochranu přistěhovalců před deportací. Podobně se vyjádřili i starostové dalších velkých měst, včetně Los Angeles, San Francisca, Chicaga, Bostonu, Filadelfie a Washingtonu. 

Republikán totiž slíbil deportovat až tři miliony imigrantů, kteří mají údajně záznam v trestním rejstříku. 

Autor:  Lenka Kabrhelová  (lek)

Nové články v rubrice

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2017 Český rozhlas

Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace