Zprávy → Svět6. listopadu  2016 v 19:06  

Salvadorský soud zabavil majetek exprezidenta. Podle policie zpronevěřil stovky milionů dolarů

Saca a dalších šest bývalých činitelů jeho vlády jsou podezřelí z nedovoleného obohacování a praní špinavých peněz - Foto:  Reuters

Saca a dalších šest bývalých činitelů jeho vlády jsou podezřelí z nedovoleného obohacování a praní špinavých penězFoto:  Reuters

Salvadorský soud v neděli nařídil zabavit majetek bývalého prezidenta Antonia Sacy a jeho šesti někdejších spolupracovníků. Všech sedm osob před týdnem zatkla policie v podezření na zpronevěru celkem 246 milionů dolarů, tedy asi šesti miliard korun. Saca vládl v zemi v letech 2004 až 2009.

Podle soudkyně Nelly Pozasové je dostatek důkazů na to, aby mohl být majetek zatčených zkonfiskován. Rozhodla rovněž, že všech sedm zadržených zůstane před soudním procesem ve vazbě, uvedla agentura AP. 

Saca a dalších šest bývalých činitelů jeho vlády jsou podezřelí z nedovoleného obohacování a praní špinavých peněz. Saca v pátek před soudem prohlásil, že se cítí být zcela nevinen. 

Kvůli korupci je v zemi vyšetřován i bývalý prezident Mauricio Funes, který Sacu ve funkci nahradil. Vyšetřování čelí i další bývalá hlava státu Francisco Flores. 

Autor:   ČTK

Nové články v rubrice

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2017 Český rozhlas

Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace