Zprávy → Svět2. listopadu  2016 v 18:52  

Saudskému princi soud nařídil bičování a vězení. Co provedl, úřady neprozradily

Saudskému princi soud kromě bičování nařídil i vězení (ilustrační foto) - Foto: Fotobanka  Stock Exchange

Saudskému princi soud kromě bičování nařídil i vězení (ilustrační foto)Foto: Fotobanka Stock Exchange

Jednoho ze saudských princů zbičovali, informovala agentura Reuters s odvoláním na středeční zprávy saudskoarabských médií. Trest nařídil soud, který blíže neupřesněného člena vládnoucí rodiny zároveň poslal i do vězení. Není ale známo kvůli čemu. Před méně než měsícem dalšího prince popravili za vraždu.

Prince zbičoval v pondělí ve vězení ve městě Džidda policista, a to po prohlídce, která měla určit, jestli je trestaný dostatečně zdravý. 

Saudská královská rodina je velmi početná a titul princ či princezna má většina z jejích tisíců členů. Jeden z princů byl v říjnu popraven, podle tamních zdrojů poprvé od sedmdesátých let. Soud ho shledal vinným z vraždy. Uživatelé sociálních sítí to označovali za důkaz rovnosti před islámským právem. 

Čtěte také: Saúdská Arábie čelí první žalobě kvůli útokům z 11. září jen dva dny po přijetí zákona

Saúdská Arábie, rodiště islámu, se hlásí k takzvanému wahhábismu, což je fundamentalistická škola sunnitského islámu. Kontrolu nad soudním systémem mají duchovní. 

Podle lidskoprávní organizace Amnesty International bylo na ropu bohaté království v počtu poprav v loňském roce na třetím místě, za Pákistánem a Íránem. 

Autor:   mah

Nové články v rubrice

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2017 Český rozhlas

Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace