Zprávy → Svět15. října  2016 v 14:50  

Slovenská policie rozbila gang převaděčů. Lidi pašoval v upravených palivových nádržích

Převaděči přepravovali migranty v upravených palivových nádržích - Foto: portál Aktuality.sk

Převaděči přepravovali migranty v upravených palivových nádržíchFoto: portál Aktuality.sk

Během dlouho připravovaného zásahu se slovenské policii povedlo zadržet pět osob. Ty měly v upravených vozech převést Maďarska do západní Evropy několik stovek migrantů.

Slovenské policii se povedlo odhalit gang pašeráků lidí. Informovala o tom v pátek slovenská média. Skupina pěti mužů ve věku od 40 do 55 zhruba rok převáděla ilegální migranty v speciálně upravených palivových nádržích nákladních vozů. Některé vozy pocházely i z České republiky. 

Čtěte také: Nelegálních migrantů je v Česku oproti loňsku výrazně míň. Nejčastěji jsou to Ukrajinci

Gang policie zadržela ještě v úterý při zásahu v obcích Kamenín, Kvetoslavov a Veľký Lapáš na jihu Slovenska. „Podle informací policie měl být hlavním organizátorem 44 letý Róbert K. z okresu Dunajská Streda, protože měl zajišťovat migranty a organizovat jejich převoz zejména do Německa, Itálie ale i do dalších evropských zemí,“ citoval portál Aktuality.sk mluvčí Prezídia Policejního sboru SR Denisu Baloghovou. 

Skupina podle policie převedla z Maďarska do států západní Evropy nejméně 300 migrantů. Za převoz jedné osoby vybírali poplatek 500 až 1000 eur. Mužům hrozí sedm až deset let za mřížemi.  

Nové články v rubrice

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2017 Český rozhlas

Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace