Zprávy → Svět15. listopadu  2016 v 17:30  

Sociální sítě pobouřila urážka Michelle Obamové. Ředitelka neziskové organizace o ní řekla, že je opice

Michelle Obamová - Foto:  Reuters

Michelle ObamováFoto:  Reuters

Uživatelé sociálních sítí ve Spojených státech zuří kvůli urážce americké první dámy Michelle Obamové. Představitelka jedné státní neziskové organizace totiž na Facebooku označila první dámu za opici. Příspěvek na sociálních sítích vyvolal vlnu kritiky a odstartoval i petici, která by mohla vést ke změnám na radnici městečka Clay.

Americká nezisková organizace Clay County Development Corporation mění své vedení kvůli nevhodnému facebookovému příspěvku. 

Ředitelka společnosti Pamela Ramsey Taylorová totiž na svém facebookovém profilu označila americkou první dámu Michelle Obamovou za opici v podpatcích. Zveřejnění příspěvku na sociálních sítích pobouřilo veřejnost. 

 

Američtí uživatelé sociálních sítí zuří kvůli urážce Michelle Obamové. Podrobnosti řekne Marie Machýtková.

Vložit na svůj web

Taylorová na svém profilu doslova uvedla, že se těší, až budou mít Spojené státy krásnou a šik první dámu v Bílém domě. Je prý unavená z té opice v podpatcích. Příspěvek vzápětí obletěl sociální sítě a řada uživatelů začala Taylorovou obviňovat z rasismu. 

Čtěte také: Michelle Obamová prezidentkou? Ať první dáma v roce 2020 kandiduje, šíří se internetem

Do situace se stačila zaplést i radnice v Clay. Tamní starostka Beverly Whalingová totiž příspěvek Taylorové okomentovala slovy: „Tohle mi zlepšilo den, Pam.“ 

Petici podepsaly tisíce 

Internetovou petici proti rasistickým výrokům podepsalo už čtrnáct tisíc lidí. Radnice teď řeší, jak bude postupovat dál. Taylorová se za svůj příspěvek omluvila, o práci ale stejně přišla. 

Clay County Development Corporation se zaměřuje především na rozvoj města. Příspěvek Taylorové vyvolal takovou kritiku, protože je společnost zároveň financována státem. 

Autor:  Marie Machytková, Ondřej Patrovský

Nové články v rubrice

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2017 Český rozhlas

Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace