Zprávy → Svět3. prosince  2016 v 12:10  

Thajská policie dopadla mezinárodně hledaného zločince. Je zodpovědný za jeden z nejhorších žhářských útoků

V roce 2012 majitel textilní továrny odmítl zaplatit v přepočtu asi 3 miliony korun, vyděrači zapálili jeho továrnu ve městě Karáčí - Foto: Fotobanka Pixabay

V roce 2012 majitel textilní továrny odmítl zaplatit v přepočtu asi 3 miliony korun, vyděrači zapálili jeho továrnu ve městě KaráčíFoto: Fotobanka Pixabay

Thajská policie zatkla při noční razii mezinárodně hledaného Pákistánce Abdula Rehmana, který je údajně zodpovědný za smrt téměř tří set lidí. Čtyři roky ho po celém světě marně hledal Interpol. Thajská policie už prohlásila, že muže vydá zpět do Pákistánu. Tam mu hrozí trest smrti.

Šestačtyřicetiletého Abdula Rehmana překvapilo zásahové komando policie v jeho luxusním apartmá v bangkokské čtvrti Naná. Rehman je podle policie hlavou kriminálního gangu, který v Pákistánu unáší podnikatele. Požadují po nich výkupné a tvrdě se mstí, když ho nedostanou. 

V roce 2012 majitel textilní továrny odmítl zaplatit v přepočtu asi 3 miliony korun, vyděrači zapálili jeho továrnu ve městě Karáčí. Při požáru zemřelo 259 lidí, dalších 50 bylo vážně zraněných. 

Oděvy od tohoto výrobce odebírá také známý německý řetězec Kik. Ten krátce po požáru vyplatil pozůstalým v přepočtu skoro 160 milionů korun. 

Nové články v rubrice

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2017 Český rozhlas

Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace