Zprávy → Svět28. října  2016 v 09:45  

Trump opět šokoval: Měli bychom volby prostě zrušit a dát to Trumpovi

Republikánský prezidentský kandidát Donald Trump - Foto:  Reuters

Republikánský prezidentský kandidát Donald TrumpFoto:  Reuters

„Když o tom tak přemýšlím, měli bychom volby prostě zrušit a dát to Trumpovi,“ prohlásil na čtvrtečním setkání se svými stoupenci v Ohiu Donald Trump. Na konto své soupeřky Hillary Clintonové dodal, že je „její politika tak špatná“. V průzkumech přitom republikánský kandidát za Clintonovou zaostává.

Stanice CNN označila výrok za úsměvný ve srovnání s Trumpovým předchozím tvrzením, že volby budou zmanipulované. Při třetí a poslední předvolební debatě s Clintonovou řekl, že nemusí volební výsledek uznat. 

Většina předvolebních průzkumů přisuzuje vítězství Clintonové, a to i ve státech, v nichž se zřejmě o vítězi bude rozhodovat a k nimž patří také Ohio. 

Trump na tamním shromáždění ve čtvrtek znovu poukazoval na nedostatečnou energii své soupeřky. Nechal dokonce přítomné, aby rozhodli, který z jeho oponentů je na tom hůř, zda jeho soupeř z primárek Jeb Bush, nebo Clintonová. „Kdo má míň energie, Jeb Bush, nebo Hillary Clintonová?“ otázal se přítomných. „Hillary,“ ozvalo se z davu. 

Ve své kampani jako jeden z argumentů proti Clintonové používal tvrzení, že jí pro výkon prezidentské funkce chybí „síla a vytrvalost“. Ve čtvrtek o ní prohlásil, že má „velmi málo energie“. 

Autor:   ČTK

Nové články v rubrice

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2017 Český rozhlas

Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace